Rozpoczęcie własnej działalności leczniczej wiąże się z nowościami, ale również zobowiązaniami, które należy spełnić. Dowiedź się od czego zacząć, aby przyjmować pacjentów we własnym gabinecie.

Na naszym blogu pojawiło się już kilka wpisów poświęconych fizjoterapeutom, którzy chcą rozpocząć własną działalność, otwierając własny gabinet.  Pisaliśmy o dokumentacji medycznej, która jest ułatwieniem dla fizjoterapeuty. Zwróciliśmy wtedy uwagę na 3 pozytywne aspekty:

  •  Dostępny w oprogramowaniu do dokumentacji medycznej terminarz umożliwi Ci sprawne planowanie wizyt pacjentów. Szybko wprowadzisz je do swojego grafiku, a w przypadku odwołania wizyty, równie szybko ją odwołasz.
  • Bez względu na to, gdzie jesteś oprogramowanie do e-dokumentacji medycznej, możesz mieć zawsze przy sobie. Jedyne czego potrzebujesz, to połączenie z internetem.
  • ogromną zaletą oprogramowania jest fakt, że wszelkie informacje znajdują się w jednym miejscu. Nie musisz tracić czasu na przeszukiwanie stert papierów. Zyskasz uporządkowaną dokumentację, w której znajdziesz nie tylko wyniki badań oraz terapii, ale również istotne informacje uzyskane podczas wywiadu z pacjentem oraz Twoje notatki z dodatkowymi spostrzeżeniami.

Więcej na ten temat dowiesz się ze źródła – Oprogramowanie do e-dokumentacji – ułatwienie dla fizjoterapeuty. Opublikowaliśmy również artykuł, który pomoże Ci zorganizować wyposażenie Twojego gabinetu fizjoterapeutycznego. Znajdziesz go tutaj.

Rozpoczęcie własnej działalności leczniczej – początki

Zanim dojdziesz jednak do organizowania własnego miejsca pracy oraz zajmiesz się dokumentacją medyczną swoich pacjentów, będziesz musiał przebrnąć przez rejestracje własnej działalności. Czego będziesz potrzebował? Zgodnie z Ustawą o działalności leczniczej jeśli chcesz otworzyć własny gabinet, powinieneś złożyć wniosek o wpis do rejestru podmiotów. Co musi taki dokument zawierać?

1) imię i nazwisko, nazwę albo firmę;

2) adres siedziby albo miejsca zamieszkania;

3) adres miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych;

4) formę organizacyjno-prawną;

5) rodzaj działalności leczniczej oraz zakres udzielanych świadczeń
zdrowotnych;

6) nazwę zakładu leczniczego oraz wykaz jego jednostek lub komórek
organizacyjnych, których działalność jest związana z udzielaniem świadczeń
zdrowotnych;

7) numer REGON;

8) Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP);

9) dane podmiotu tworzącego – w przypadku podmiotu leczniczego niebędącego
przedsiębiorcą.

Pin It on Pinterest

Share This