Naszym dzisiejszym zadaniem będzie udzielenie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej. Możecie je znaleźć w naszych poprzednich wpisach, ale postanowiliśmy wyjść Wam na przeciw, gromadząc je w jednym miejscu. W ten sposób zaoszczędzicie czas i zdobędziecie niezbędną wiedzę w wygodny sposób. Zaczynamy!

Czego nie może zabraknąć w dokumentacji medycznej?

  • identyfikacja pacjenta
  • podmiot leczniczy
  • staranny opis stanu pacjenta: powód wizyty, przeprowadzone badania, zastosowana terapia czy leczenie, zalecenia
  • data sporządzenia dokumentacji

Nie jestem na bieżąco z nowymi technologiami – czy obsługa oprogramowania nie będzie dla mnie problematyczna?

Najlepsze systemy do elektronicznej dokumentacji medycznej są projektowane tak, aby każdy użytkownik był zadowolony z ich użytkowania. W fazie planowania ostatecznego wyglądu oraz wszelkich funkcjonalności programu brane są pod uwagę takie aspekty, jak różnorodność wieku specjalistów. W efekcie systemy te są przyjazne zarówno osobom młodszym, jak i starszym, a ich obsługę łatwo można przyswoić.

Czy dostęp do dokumentacji medycznej będzie możliwy tylko za pośrednictwem komputera?

Ogromną zaletą przejścia na elektroniczną dokumentację jest możliwość korzystania z niej wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Komputer nie jest koniecznością, równie sprawnie możesz korzystać z danych na tablecie lub smartfonie. Dzięki temu, że oprogramowanie działa w chmurze zawsze będziemy mogli zajrzeć np. do bazy pacjentów, kalendarza czy naszego rozkładu pracy. Jest to ogromne ułatwienie, dzięki któremu czujemy się spokojniejsi i możemy poświęcić cenny czas na inne obowiązki.

Czy elektroniczna dokumentacja medyczna usprawni moją pracę?

Jeśli zaczniesz korzystać z programu do e-dokumentacji, przestaniesz głowić się, gdzie zapisywać informacje o wszystkich wizytach pacjentów. Ile razy zastanawiałeś się, czy wpisać to do kalendarza, czy do terminarza w telefonie? Czasami postępowałeś, tak a kolejnym razem inaczej, a w rezultacie ciężko było Ci dojść do ładu? Koniec z tym! Pora zapomnieć o ciężkich segregatorach i godzinnym przeszukiwaniu papierów, a unowocześnić swoją pracę zachowując w ten sposób porządek i ład.  Dzięki oprogramowaniu zgromadzisz informacje o wszystkich wizytach w jednym miejscu – w mobilnym kalendarzu na Twoim smarftonie czy tablecie – jak Ci wygodniej. 😉

Na tym jeszcze nie koniec! Powtarzających się pytań pojawia się nieco więcej, dlatego postanowiliśmy podzielić ten wpis na dwie części. W kolejnym artykule dowiecie się, jakie są kolejne najczęściej zadawane pytania.

Pin It on Pinterest

Share This