Najwyższa pora na kolejny wpis z serii Fizjoterapeuta i prawo, poświęconej właśnie prawu w tym zawodzie. W poprzednim wpisie przyjrzeliśmy się bliżej zagadnieniom związanym z uzyskaniem prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Dzisiaj rozwiniemy tę kwestię oraz poruszymy kolejny aspekt.

Fizjoterapeuta i prawo – Jakie warunki musi spełniać przyszły fizjoterapeuta?

Jeśli przeczytałeś poprzedni artykuł, dokładnie wiesz już, jak powinien wyglądać wniosek o przyznanie prawa do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Pora poznać warunki bez, których z pewnością nie będzie to możliwe. Jakie zatem wymagania musi spełniać osoba, która ubiega się o prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty? Warto wspomnieć, że jednocześnie musi spełniać wszystkie wymagane warunki. A więc zaczynamy – przyszły fizjoterapeuta musi:

  • mieć pełną zdolność do czynności prawnych,
  • okazać orzeczenie lekarskie świadczące o tym, że jego stan zdrowia pozwala na wykonywanie tego zawodu,
  • posługiwać się językiem polskim w takim stopniu, który umożliwi mu wykonywanie zawodu,
  • swoim dotychczasowym zachowaniem dawać świadectwo wzorowego zachowania,
  • posiadać dokumentację potwierdzającą jego kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Fizjoterapeuta i prawo – Obowiązek dokumentacji medycznej

Prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej jest Twoim obowiązkiem, co więcej wkrótce to elektroniczna dokumentacja medyczna będzie koniecznością. O tym, jak prawidłowo prowadzić dokumentację medyczną już pisaliśmy tutaj. Wtedy poruszyliśmy m.in. kwestię wymaganych informacji, które muszą zostać w niej zawarte. Pisaliśmy również o tym, jak powinna ona wyglądać:

Oprócz spełniania wszelkich wymogów, warto, abyś zadbał również o jakość swojej dokumentacji. Starannie gromadź wszystkie informacje, tak aby dysponować kompletnymi i wyczerpującymi danymi.

Zapisuj swoje wszelkie spostrzeżenia, które pomogą Ci potem dopasować właściwe leczenie i zaplanować terapię.

Prowadź dokumentację medyczną, tak aby była dla Ciebie zrozumiała, a tym samym ułatwiała Twoje codzienne zadania podczas pracy. Dlatego lepiej nie posługuj się skrótami, czy niezrozumiałymi określeniami, które z czasem możesz po prostu zapomnieć.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji oraz pogłębić swoją wiedzę na ten temat, zapraszamy do poprzedniego wpisu, który rozpoczął serię Fizjoterapeuta i prawo.

Pin It on Pinterest

Share This